Kurzy a tancovačky

Učíme balfolkové tance i taneční techniku. Organizujeme sessions s muzikanty a tanečním rychlokurzem. Pořádáme mezinárodní festivaly se zahraničními lektory. S učením i organizací máme přes deset let zkušeností, doma i v zahraničí. Vážně se nemáte čeho bát, nekoušeme!

#si_zatancovat

Sessions

Pravidelné lekce balfolku

Festivaly

tancovacky

session

seminare

festivaly

Jen tak #si_zatancovat? Každou druhou středu můžete! Něco mezi tancovačkou a neformální výukou. Tance se naučíte na místě, a hned si je na živou muziku užijete.

Všechno probíhá tak, aby se veteráni nenudili a začátečníci nemuseli ničeho bát. Přátelská atmosféra a všeobecné veselí!

Takže přijďte ve středu, jen tak #si_zatancovat. Může to být skvělé seznámení s bal folkem, nebo jen další příjemně strávený večer.

Sessions jsou neformální setkání tanečníků a muzikantů. Můžete tu tancovat do roztrhání těla, nebo jenom sedět, poslouchat skvělou muziku a usrkávat pivo.

Tyhle hudebně-taneční sešlosti momentálně pořádáme nepravidelně, občas překontrolujte kalendář, ať jste v obraze.

Pravidelné lekce jsou tu pro každého, kdo balfolku propadl, chce jít do hloubky a nebojí se na sobě pracovat. Stálice balfolklového repertoáru tu probíráme s důrazem na správnou taneční techniku. Učíme se pracovat s vlastním tělem, vést a následovat, napojit se na ostatní tanečníky, pracujeme na rytmických nuancích...

Zároveň tu je čas pustit se do náročnějších kousků. Energická gavotte fisel, bujaré fandango, ekvilibristický pas d'eté... Tance, u kterých divákům spadne čelist, tu rozebíráme po částech tak, že se je nakonec zvládne naučit opravdu každý.

Pokud to s balfolkem myslíte vážně a chcete si to na parketu užít od začátku do konce, tohle je volba pro vás! V tuhle chvíli nabízíme otevřené lekce každou druhou středu, nebojte se jen tak přijít a zkusit si to.

Na festivalu protancujete celý den i celou noc. Hrají tu špičkové zahraniční kapely i výkvět domácí balfolkové scény. A potkají se tu desítky až stovky lidí, pro které je tanec společnou vášní.

Zároveň je to příležitost učit se balfolkové tance přímo "od zdroje". Švédskou polsku od pravých Švédů, bretonské gavottes od rodilých Bretonců, německé zwiefachery od sousedů za kopečky a tak dále.

A k tomu se tu seznámíte se stejně nadšenými tanečníky z celé Evropy.

Lekce bývají rozdělené podle úrovní, takže festival si užije začátečník i zkušený veterán. A při tancovačkách se na žádné úrovně nehraje.